Aktorja e 'La Casa de Papel' del pozitive me coronavirus

Aktorja spanjolle, Itziar Ituño e cila luan rolin e inspektores së policisë në serialin e famshëm “La Casa de Papel” është infektuar me coronavirus.

Ishte vetë aktorja e cila me anë të një postimi në rrjetin social në “Instagram” ka përshkruar gjendjen e saj dhe ka konfirmuar se ka dalë pozitiv pas analizave që ka kryer për coronavirus.

“Kam pasur simptoma që nga orët e vona të pasditës ethe edhe kollë të thatë dhe sot erdhi konfirmimin se jam infektuar me coronavirus. Unë jamë mirë por kjo epidemi është ngjitëse dhe super i rrezikshëm për njerëzit që janë më të dobët. Duhet të jeni më të vetëdijshëm, mos e merrni lehtë. Qëndroni në shtëpi dhe mbroni të tjerët. Kjo nuk është e pakuptimtë, jini të vetëdijshëm, mos e merrni lehtë, ka të vdekur, ka shumë jetë në rrezik dhe ne ende nuk e dimë se sa larg do të shkojë kjo, kështu që ka ardhur koha për të marrë vaksinën e përgjegjësisë për të mirën e përbashkët . Ashtë një kohë e vetmisë dhe bujarisë! Për të qëndruar në shtëpi dhe për të mbrojtur të tjerët”, ka shkruar aktorja në “Instragram”.

Këtij mbishkrimi ajo ia ka bashkëngjitur edhe një fotografi e cila tregon gjendjen e saj shëndetësore.

View this post on Instagram

Aupa danoi!! Ofiziala da, bariku arratsaldetik sintomekaz nabil (sukarra ta eztul lehorra) eta gaur iritsi jaku azterneta epidemiologikoaren konfirmaziñoa. Koronabirusa da. Nire kasuan arina da ta ondo nago baina oso oso kutsakorra eta super arriskutsua ahulago dagoen jendearentzako. Hau ez da tontakeria, izan konsziente, ez hartu arinkeriaz, hildakoak dauz eta bizi asko jokoan eta ondiño ez dakigu noraiño helduko dan kontua, beraz, arduratsuak izateko txertoa ipinteko garaia da danon hobebeharrez. Elkartasun garaia da! Etxean geratzekoa eta babestu besteak! Orain 15 egun berrogeialdi eta aurrerago ikusiko da✊❤.Zaindu zaitezte!!😙😙😙😙/ Hola a [email protected]!! Ez oficial, desde el viernes por la tarde tengo los síntomas (fiebre y tos seca) y hoy nos ha llegado la confirmación del test epidemiológico. És coronavirus. Mi caso es leve y estoy bien pero es muy muy contagioso y superpeligroso para la gente que está más debil. Ésto no es tontería, ser conscientes, no lo tomeis a la ligera, hay muertos, muchas vidas en juego y aún no sabemos hasta donde va a llegar ésto por lo que ha llegado la hora de ponerse la vacuna de la responsabilidad por el bien común. Es tiempo de solidad y generosidad! De quedarse en casa y proteger a los demás. Ahora me tocan 15 dias en cuarentena y después ya se verá✊❤! Cuidaros mucho😙😙😙😙/ Olá galera! Ez oficial, desde sexta-feira à tarde tenho sintomas (febre e tosse seca) e hoje recebemos confirmação do teste epidemiológico. É um coronavírus. Meu caso é leve e estou bem, mas é muito muito contagioso e super perigoso para pessoas que são mais fracas. Isso não é bobagem, esteja ciente, não leve a sério, há mortos, muitas vidas em jogo e ainda não sabemos até que ponto isso vai dar, então chegou a hora de ser vacinado pela responsabilidade pelo bem comum . É um tempo de solidão e generosidade! Ficar em casa e proteger os outros. Agora tenho 15 dias em quarentena e depois será visto✊❤! Cuide-se😙😙😙😙 #etxeangeratu #yomequedoencasa #quedatencasa

A post shared by Itziar Ituño (OFIZIAL) (@itziarituno) on