Postet nga: masat ndaj coronavirus

Në Rusi rritet frikshëm numri i të prekurve me coronavirus

10 mijë e 633 persona janë regjistruar si të infektuar me coronavirus në Rusi në 24 orët e fundit.

Rritet numri i të prekurve me coronavirus në Ferizaj, gjithsej 81 raste

15 raste të reja me coronavirus janë raportuar në Ferizaj mbrëmjen e sotme nga ana e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik.

Pas ankesave të shumta, IPK inspekton policët gjatë zbatimit të detyrave në kohë pandemie

Inspektorati Policor i Kosovës, saktësisht Departamenti i Inspektimit është në proces të realizimit të një inspektimi ndaj zyrtarëve policor të cilët janë të angazhuar në zbatimin ...

Policia thotë se nuk mund ti shqiptoj gjobat për lëvizjet gjatë masave të COVID-19 ato shqiptohen nga inspektorët

Personat që veprojnë në kundërshtim me masat e parapara dhe të vendosura nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë për parandalimin e përhapjes së coronavirus në ...

Shkelën ‘orën policore’ arrestohen tre persona në Shkup, qytetarët protestojnë në rrugë

Tre persona janë arrestuar nga ana e policisë në lagjen ‘Hasanbeg’ në Shkup.

PDK: Qeveria me vendimin e sotëm shkeli sërish Kushtetutën

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka thënë se ashtu si në vendimin e parë, edhe me vendimin e sontëm, Qeveria Kurti është duke shkelur Kushtetutën e ...

Arrestohet kryepeshkopi i Kishës Ortodokse serbe në Mal të Zi

Kryepeshkopi i Kishës Ortodokse serbe është arrestuar nga policia në Mal të Zi.

Arben Vitia e Shpend Ahmeti diskutojnë për gjendjen e COVID-19 në Prishtinë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti së bashku me Ministrin e Shëndetësisë në detyrë Arben Vitia, janë takuar gjatë ditës së sotme për ...