Trepça-Peja, Ilustrimi: KALLXO.com

Peja shpallet kampion i Superligës në basketboll

KB Peja është shpallur kampione e Superligës së Kosovës në basketboll pasi fitoi ndeshjen me KB Trepçën me rezultat 93-91.

Loja shkoi në vazhdime pasi që në çerekun e katërt klubet mbetën baraz.

Ndeshja u zhvillua në sallën “Minatori” në Mitrovicë.

Në katër ndeshjet e Play Off-it, mitrovicasit dhe pejanët kanë fituar nga dy ndeshje, sa herë që luajtën si vendas.

Përballja e madhe – Trepça apo Peja?