Moti/Ilustrim-Lagjia 'Dardania'

Moti për sot

Mbi vendin ton sot parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat pritet të sjellin reshje shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vlerat e temperaturave minimale do të lëvizin ndërmjet 11 deri 13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23 deri në 26 gradë Celsius.

IHMK njofton se gjatë javës, reshje me sasi më të mëdha priten në perëndim dhe veriperëndim të Dukagjinit.