Qyteti i Lipjanit, Foto: KALLXO.com

 Lipjan, e mitura e raporton një të dyshuar për ngacmim seksual

Policia e Kosovës njofton se Lipjan një vajzë e mitur ka raportuar se në vazhdimësi është duke u ngacmuar seksualisht nga një burrë.

Sipas policisë, viktima ka raportuar rasti dje.

Policia sqaron se në lidhje me rastin është arrestuar i dyshuari dhe i njëjti me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.