Haxhiu e Sveçla vizitojnë Leposaviqin

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, bashkë me Ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, kanë vizituar stacionin policor në Koshtovë dhe pikën e kontrollit tek ura e Bistricës.

Haxhiu tha se përgëzuan zyrtarët policorë për angazhimin maksimal në ofrimin e sigurisë për qytetarët dhe luftimin e kontrabandës.

Në katër komunat veriore të Kosovës, Leposaviq, Zubin Potok, Mitrovicë e Veriut dhe Zveçan të dielën do të mbahen zgjedhjet për kryetarë të komunave.

Nis vendosja e kontejnerëve në lokacione të ndryshme në veri – FOTO