Postet nga: Xhelal Sveçla

Xhelal Sveçla: Ish-pjesëtarë të Policisë të përfshirë në sulmin në veri (VIDEO)

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka folur për sulmin e djeshëm në zyrat e komisioneve komunale zgjedhore në Mitrovicë të Veriut dhe Zubin Potok.

VIDEO - Sveçla nga ‘Ura e Ibrit’: Kemi kapacitete për t'i organizuar dhe siguruar zgjedhjet në veri

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, nga Mitrovica e Jugut ka folur për situatën në veri duke thënë se Kosova ka kapacitetet e duhura ...

Sveçla: Persona të maskuar sulmuan zyrtarët zgjedhorë dhe Policinë me 'shock bomba', pati edhe të shtëna në ajër

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se zyrtarët komunalë të zgjedhjeve dhe zyrtarët policorë janë sulmuar me 'shock bomba" dhe se ka ...

Halimi: Bashkë me policët e suspenduar duhet të shkojë edhe eprori i tyre, ministri i Brendshëm

Zëdhënësja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Sibel Halimi ka thënë se ndonëse është lajm i mirë, nuk mjafton suspendimi i zyrtarë...

Sveçla pas suspendimit të policëve thotë se rasti do të përcillet në prokurori

Komandanti i Stacionit Policor në Lipjan, një rreshter dhe dy hetues policorë janë suspenduar nën dyshimet për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe falsifikim të dokumentit zyrtar.

Kosto buxhetore e Projektligjit për Pagat në Sektorin Publik është 745 milionë euro

Komisioni për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal e ka miratuar në parim i Projektligjin për Pagat në Sektorin Publik.

Policëve të dorëhequr në veri u ndalen rrogat, Gjuriq e merr gjysmën e pagës

Policëve të dorëhequr në veri të vendit iu janë ndalur rrogat, ndërkaq vetëm gjysmën e pagës vazhdon ta marrë ish – komandanti i policisë së ...

Ligji për zyrtarë publikë, Lushtaku tregon një 'mesele' për pushkatimet dhe dhunimet gjatë Luftës së dytë botërore

Në Komisionin që ishte thirrur për të shqyrtuar në parim Projektligjin për zyrtarët publikë, deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Mërgim ...