Bosnja goditet nga një tërmet me magnitudë 4.9 shkallë

Tërmet me magnitudë rreth 5 shkallë goditi Bosnje dhe Hercegovinën këtë të shtunë rreth orës 21:00.

Sipas të dhënave, epiqendra e tërmetit ishte 17 km nga Zenica, me thellësi 9 km.

Sipas mediave lokale, dridhjet janë ndier edhe në Kroaci.

Deri në këto momente nuk ka të dhëna për dëme, derisa banorët në zonën afër epiqendrës kanë dal jashtë shtëpive.