Postet nga: greqi

Greqia fillon sistemimin e migrantëve në kampe të reja

Të hënën (20 shtator) Greqia filloi me zhvendosjen e migrantëve në objekte “të mbyllura” në ishujt e saj. Objektet janë financuar nga Bashkimi Evropian.

Mehaj: Jemi gati ta ndihmojmë Greqinë në betejën me zjarret

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, ka bërë të ditur se në një bisedë telefonike me shefen e Zyrës Ndërlidhëse të Republikës së Greqisë në Kosovë, ...

Turqia dhe Greqia në luftë me zjarret përgjatë motit të nxehtë

Rojet e bregut në Turqi i evakuuan qindra banorë të fshatrave larg një termocentrali që po digjej të enjten.

Greqia përballet me zjarre

Pothuajse 300 zjarrfikës, dy aeroplanë dhe pesë helikopterë, të dielën vazhduan betejën për të shuar zjarret në Greqi, që kanë shkatërruar rreth 20 shtëpi dhe kanë ...

Anija me migrantë fundoset afër ishullit grek

Një operacion i kërkim-shpëtim ka vazhduar të premten afër ishullit të Kretës në Greqi për disa persona që llogariten të zhdukur pasi anija që po ...

Kurti në Greqi kërkon njohjen e pavarësisë së Kosovës

Kryeministri Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se njohja e Kosovës, bashkëpunimi në rajon dhe përfshirja sa më e shpejtë e rajonit në Bashkimin Evropian, është rruga ...

Kurti po merr pjesë në tryezën e rrumbullakët me Qeverinë e Greqisë

Me ftesë të kryeministrit të Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po merr pjesë në tryezën e rrumbullakët me Qeverinë e Greqisë, në Athinë.

Në konsullatën e Greqisë në Izmir shqiptarët vendosën një kurorë të zezë në 77 vjetorit të masakrës së Çamerisë

Qytetarët me origjinë shqiptare që jetojnë në Izmir vendosën kurore të zezë me lule para Konsullatës së Përgjithshme greke në Izmir me rastin e 77 vjetorit të ...