Postet nga: dëme

Bosnja goditet nga një tërmet me magnitudë 4.9 shkallë

Tërmet me magnitudë rreth 5 shkallë goditi Bosnje dhe Hercegovinën këtë të shtunë rreth orës 21:00.

Erërat e forta shkaktojnë dëme në disa rajone të Kosovës, KEDS shton mobilizimin e ekipeve në teren

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike (KEDS) ka bërë të ditur se pas raportimeve të ditës së premte për erëra të forta në rajon të ...

Banka Botërore: Ukrainës i duhen 411 miliardë dollarë për rindërtim

Banka Botërore ka thënë se Ukrainës do t’i duhen 411 miliardë dollarë për rindërtim të shtetit.

Situata me reshjet, Komuna e Prishtinës thotë se gjendja është e menaxhueshme dhe nën kontroll

Drejtori i Shërbimeve Publike në Komunën e Prishtinës, Ilirik Musliu ka njoftuar se gjendja me reshjet e shiut në kryeqytet është nën kontroll.

Tërmet i fortë në Greqi

Një tërmet i shkallës Rihter 6.1 ballë u shënua këtë mëngjes në hapësirën detare mes ishullit të Rodosit dhe Karpathos në Egjeun lindor.

Fushë Kosovë, era e fortë dëmton kulmin e një objekti të komunës - FOTO

Kulmi i një objekti të komunës së Fushë Kosovës, ka pësuar dëme si shkak i erërave të forta.

Fakulteti i Shkencave Natyrore komenton serinë e tërmeteve

Observatori Sizmologjik në kuadër të Fakultetit të Shkencave Matematiko-Natyrore, ka komentuar serinë e tërmeteve në Maqedoninë e Veriut.

Viti, arrestohet i dyshuari pasi shkaktoi dëme në fushë të futbollit

Një i dyshuar është arrestuar në Viti pasi kishte  shkaktuar dëme duke hyrë në fushë të futbollit me veturë.