Postet nga: tërmet

Tërmet në veriun e Shqipërisë

Një tërmet me magnitudë 4.4 ballë ka lëkundur Fushë Arrëzin pasditen e sotme.

Një tërmet i fuqishëm godet Athinën

Një tërmet i fortë ka goditur Athinën, duke dëmtuar rrjetin telefonik në një pjesë të kryeqytetit grek.

Tërmet i fuqishëm në Australi

Australia perëndimore është goditur nga tërmeti më i fuqishëm në më shumë se 30 vjet pas një dridhje me 6.6 ballë në afërsi të një vendpushimi popullor të ...

Një tjetër tërmet më i fuqishëm dridh Kaliforninë e Jugut

Një tjetër tërmet, kësaj radhe me magnitudë 7.1, ka goditur Kaliforninë e Jugut, thonë meteorologët amerikanë, në dridhjen më të madhe të regjistruar prej dy dekadash.

Tërmet i fuqishëm në ShBA

Kalifornia Jugore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është goditur nga një tërmet i fuqishëm, të enjten, transmeton BBC.

Kalifornia goditet nga një tërmet i fuqishëm

Kalifornia jugore në SHBA, u godit nga një tërmet i fuqishëm prej 6.4 shkallë të Rihterit, por zyrtarët thanë se kishte vetëm lëndime të lehta të ...

Franca tronditet nga një tërmet

Një tërmet me magnitudë 5.1 ka tronditur Francën Perëndimore, i cili është ndjerë deri në Bordeaux në jug dhe Normandinë në veri.

Tërmet vdekjeprurës godet Kinën

Një tërmet i fuqishëm në jugperëndim të Kinës la së paku 12 njerëz të vrarë dhe mbi 130 të plagosur, thanë zyrtarët.