Postet nga: tërmet

Ministri Peleshi: Dëme të lehta pas tërmetit në Shqipëri

Pas tërmetit të sontëm në Shqipëri, ministri shqiptar i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka bërë të ditur se janë raportuar disa dëme të lehta një Një...

Tërmet në Tiranë

Një tërmet rreth 5.2 ballësh ka goditur sonte Tiranën.

Dy tërmete godasin Shqipërinë brenda dy orëve

Dy tërmete kanë goditur sonte Shqipërinë, ka njoftuar Qendra Seizmologjike Evropiano-Mesdhetare (EMSC).

Një tërmet i fuqishëm godet Tajvanin

Një tërmet 6.2 shkallësh të Rihterit ka goditur bregdetin lindor të Tajvanit, që është pasuar me tërmete me intensitet më të ulët, thanë autoritetet e këtij ...

Tërmet në Turqi, dhjetëra të lënduar

Të paktën 50 persona janë lënduar nga tërmeti prej 5.9 shkallësh që ka goditur të mërkurën Turqinë, raporton AP.

Indonezi - Tërmeti në ishullin Java lë dhjetëra të vdekur dhe qindra të plagosur

Një tërmet në ishullin kryesor indonezian Java ka lënë të vrarë dhjetëra njerëz dhe ka plagosur qindra, thonë zyrtarët e atjeshëm

Tërmet në Itali

Një tërmet ka goditur bregun verilindor të Italisë në mëngjesin e së mërkurës, duke shkaktuar dëmtime në disa ndërtesa. Si pasojë e tërmetit, ...

Tërmet në Elbasan

Një tërmet ka dridhur Elbasanin rreth dhjetë minuta më parë.