Postet nga: Mali i Zi

Kurti takohet kryeministrin malazez, flasin për raportet mes dy shteteve

Zyra e Kryeministrit të Kosovës ka njoftuar se shefi i ekzekutivit, Albin Kurti pati një takim bilateral me homologun e tij, kryeministrin e Malit të Zi, Milojko Spajiq.

Edi Rama ironizon në Samitin në Mal të Zi: Ballkani mund të jetë qendra e ardhshme e BE-së

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, kërkoi nga liderët e shteteve anëtare të Bashkimit Europian përkrahje në ecurinë e Planit të ri të zgjerimit dhe rritjes ...

Kurti i drejtohet BE-së: Politikat bazojini në progresin demokratik të vendeve të rajonit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe BE-së në Mal të Zi, ka deklaruar se Bashkimi Europian duhet të zbatojë politika ...

Kurti në Mal të Zi i kërkon Serbisë që ta dorëzojë Radoiçiqin dhe grupin e tij paramilitar

Kryeministri i Kosovës, Albi Kurti, në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe Bashkimit Evropian që po mbahet në Kotor të Malit të Zi ka kërkuar ...

Liderët e Ballkanit Perëndimor dhe BE-së mblidhen në Mal të Zi, Plani i Rritjes në fokus të samitit

Nën sloganin "Një rajon, vizion i përbashkët", sot, më 16.05.2024, në Kotorr të Malit të Zi nis punimet Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe Bashkimit ...

Kurti në Mal të Zi takohet me përfaqësues të SHBA-së dhe BE-së

Kryeministri Albin Kurti ka arritur në Mal të Zi, ku do të marrë pjesë në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe Bashkimit Europian, që mbahet në Kotorr.

Kurti udhëton për në Mal të Zi për Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, më 15.05.2024 ka udhëtuar për në Mal të Zi, ku do të marrë pjesë në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor ...

Bashkëpunimi Kosovë-Mali i Zi, Konjufca pret në takim Gjeloshajn

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, priti sot në takim zëvendëskryeministrin e Malit të Zi, Nik Gjeloshaj.