Materialet e sekuestruara. FOTO: Policia e Kosovës.

Arrestohen 4 persona në Prishtinë, policia u sekuestron kokainë, heroinë e mbi 9 mijë euro para

Antidroga e Policisë së Kosovës ka njoftuar se të hënën kanë arrestuar katër persona të dyshuar në Prishtinë, e po ashtu kanë sekuestruar drogë, para, armë, municione dhe dy automjete.

Në njoftimin e Policisë së Kosovës është bërë e ditur se katër personat A.N. 54 vjeç, A.I. 33 vjeç, A.N. 26 vjeç dhe D.Sh. 34 vjeç janë arrestuar nën dyshimin për kryerjen e veprës penale “Blerja, posedimi, shitja dhe shpërndarja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge’’.

Po ashtu, Policia e Kosovës ka bërë të ditur se Operacioni policor, ka rezultuar me sekuestrimin e provave/dëshmive materiale si në vijim:

 • 785 gram substancë e dyshuar narkotike e llojit kokainë
 • 0.2 gram substancë e dyshuar narkotike e llojit heroinë
 • 10.2 gram substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë
 • Një armë zjarri – revole
 • Dy karikatorë
 • 14 fishekë
 • 9267 euro
 • 450 franga
 • 1700 lekë
 • 10 dollarë kanadez
 • tre telefona celular
 • tre peshore digjitale
 • dy automjete

“Pas kompletimit të rastit me vendim të Prokurorit kujdestar të Prokurorisë Themelore-Departamenti i Krimeve të Rënda, katër të dyshuarit dërgohen në mbajtje për proceduar të mëtejme ligjore” – është thënë në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Materialet e sekuestruara. FOTO: Policia e Kosovës.
Materialet e sekuestruara. FOTO: Policia e Kosovës.
Materialet e sekuestruara. FOTO: Policia e Kosovës.