Postet nga: AKI

Deportimi i 'Gylenistëve', ish-shefi i AKI-së dhe të tjerët përballen me deklaratat e policëve që morën pjesë në aksion

Ish-shefi i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, Driton Gashi dhe drejtori i Departamentit të Shtetësisë dhe Azilit, Valon Krasniqi, së bashku me drejtorin e Migracionit, Rrahman Syljemani, u ulë...

Pretendonte se ka kontakt me agjentët e AKI-së, arrestohet për mashtrim në tentativë 73 vjeçari

Një person ka përfunduar në pranga pasi i njëjti dyshohet se ka tentuar ta mashtroj një person duke pretenduar se ka kontakt me zyrtarët e Agjencisë Kosovare ...

Musliu deklarohet pas raportimit të Inspektorit të përgjithshëm të AKI-së

Deputetja e Partisë Demokratikë të Kosovës, Ganimete Musliu ka folur lidhur me ftesën që është bërë Inspektorit të përgjithshëm të AKI-së Burim Ramadani nga e ...

Inspektori i Përgjithshëm i AKI-së ftohet nga Zyra e Prokurorit të Specializuar si dëshmitar

Agjencia Kosovare e Inteligjencës ka njoftuar se Inspektori i Përgjithshëm i saj, Burim Ramadani është ftuar si dëshmitar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar.

Pse u përfshinë dy punonjës të AKI-së si dëshmitarë anonimë në rastin "Syri i Popullit"?

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka thënë se nëse agjentët e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës kanë dëshmuar me identitet të ndërruar në rastin "...

48 policët dhe dy doganierët e arrestuar të dyshuar edhe për krim të organizuar

Arrestimi i 50 zyrtarëve shtetërorë për afera korruptive bëri bujë në të gjithë vendin. 48 prej zyrtarëve të arrestuar janë pjesë e Policisë së Kosovës ndë...

Drejtori i AKI-së raporton në Komisionin parlamentar

Ka filluar raportimi i Drejtorit të i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Petrit Ajeti, në Komisionin për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë.

Ish shefi i AKI-së ballafaqohet në gjykatë me deklaratat e dëshmitarëve në rastin e deportimit të 'gylenistëve'

Driton Gashi, ish-shef i AKI-së dhe zyrtarët Valon Krasniqi dhe Rrahman Sylejmani, janë ulur të mërkurën (09.02.2022) në bankën e të akuzuarve.