Postet nga: Drogë

Aktakuzë për drogë ndaj tre personave në Prizren

Prokuroria Themelore në Prizren, sot më datë 21.06.2024 ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve: K. Th., A. K., dhe J. B., për shkak se pretendohet se kanë kryer veprat ...

E gjuan çantën me marihuanë nga dritarja e shtëpisë dhe arratiset nga Policia

Një person ka arritur që t`u ikte policëve në Prishtinë pasi e kishin ndaluar për një kontroll. Sipas njoftimit të Policisë në raportin 24 orësh të datë...

Leposaviq, gjatë një bastisjeje Policia gjen narkotik, armë zjarri, municion dhe një radiolidhje

Policia e Kosovës, respektivisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotik (DHTN) Mitrovicë-Veri, ka kryer bastisje në shtëpinë dhe objektet percjellëse të një qytetari në ...

Akuzoheshin se transportuan drogë drejt Mitrovicës, hetuesi policor u lirua e stomatologu u dënua me burg

Gjykata e Pejës e ka dënuar stomatologun Valon Malaj me burgim në kohëzgjatje prej një viti si dhe me gjobë në shumën 21 mijë euro, ndërsa ...

Aksioni Polici - AKI, konfiskohet drogë në vlerë rreth 70 mijë euro

Katër persona të dyshuar janë arrestuar nga Policia gjatë një aksioni antidrogë në fshatin Grejkoc të Suharekës.

Kërkohet paraburgim për pronarin e shtëpisë ku u gjet laboratori i drogës në Leposaviq

Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka kërkuar paraburgim për R.V., i dyshuar për veprat penale “prodhimi dhe përpunimi i paautorizuar i narkotikëve, substancave psikotrope, analoge ...

Policia e Shtetit zbulon lokalin që po përdorej për shitje droge e lojëra fati, arrestohet 56 vjeçari

Një 56 vjeçar është arrestuar nga a e njësive policore të Policisë së Korçës gjatë ditës së sotme në një operacion të koduar “Mix”. 

Operacioni i koduar “Tempulli” shkon në 100 numri i të arrestuarve në Shqipëri

Policia e Shtetit tash e disa ditë  në bashkëpunim me shërbimet e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve, në vijim të mega operacionit policor mbarëkombëtar ...