Postet nga: bullgari

Gjendet trupi i viktimës së 45-të pas aksidentit në Bullgari

Gjatë kontrollit shtesë të autobusit të aksidentuar në autostradën Struma në Bullgari është gjetur edhe një trup i pajetë, duke çuar kështu dhe zyrtarisht numrin e viktimave në 45.

Kryeprokurori bullgar e konfirmon: Është gjetur edhe trupit i 45, i takon një personi në moshë të re

Kryeprokurori Ljubomir Joveski konfirmoi sot se është gjetur edhe një trup në autobusin e djegur, me çka numri i viktimave nga aksidenti tragjik arrin në 45. Joveski njoftoi edhe për ...

Drejtoria doganore: Autobusi nuk ishte regjistruar në doganë kur kishte kaluar kufirin

Doganierët nuk e kanë regjistruar autobusin e djegur të “Besa Trans” kur ai ka kaluar kufirin, por kanë regjistruar vetëm pasagjerët që ndodheshin në të.

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoni të Veriut tregon kur do të kthehen 7 pacientët e mbijetuar nga aksidenti tragjik

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që ...

Vazhdon hetimi për autobusin, një nga pistat është karburanti rezervë

Po forcohen gjithnjë e më shumë dyshimet se në autobusin e “Besa Transit” ka mundësi të jetë transportuar lëndë djegëse nga e cila ka rënë zjarri ...

Konjufca ngushëllon kryekuvendarin e Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, i ka dërguar një telegram kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, nëpërmjet të cilit i ka ...

Aksidenti tragjik në Bullgari, të mërkurën ditë zie në Kosovë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë vendim që nesër (e mërkurë), të shpallet ditë zie shtetërore në Kosovë.

Këto janë dyshimet fillestare për shkaqet e aksidentit

Autobusi ka dalë nga autostrada Struma në afërsi të fshatit bullgar Bosnek, afër Pernikut. Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur goma e përparme djathtas, e më ...