array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Bubulina Peni

Bubulina Peni

Bubulina u bë pjesë e KALLXO.com që nga marsi i vitit 2022.

Bubulina i ka përfunduar studimet e gazetarisë në nivelin Bachelor në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” gjersa për një semestër të studimeve ka qenë edhe pjesë e programit “Erasmus+” ku i është dhënë mundësia të studioi në Wroclaw të Polonisë në drejtimin “Journalism and Social communication”.

Arsimi mbetet një ndër fushat e preferuara të Bubulinës por që pas nuk mbetet as fokusi për temat sociale, reportazhet dhe të drejtat e njeriut duke mos i anashkaluar edhe fushat tjera të përditshmërisë. Sa i përket kohës së lirë, hobet e Bubulinës janë të shumta që nga leximi i librave, shikimi i filmave e dokumentarëve e deri tek udhëtimet.

Në përshtypje të parë mund të duket tejet serioze edhe introverte por nuk i duhet kohë e gjatë për ta vënë në pah që është e buzëqeshur dhe e shoqërueshme.

Historia e Ergjanit

Protesta e FIT-it, Hardinaj: Kryeministër, çka po pret?

Deklarimi që dha në prokurori Mërgim Lushtaku për përleshjen në Kuvend

Messi fiton Topin e Artë, i teti në karrierë

BSPK dënon vendimin për largim të përkohshëm nga puna të disa sindikalistëve të “Trepçës”

Punime në rrjet, KEDS tregon ku do të ketë ndërprerje të energjisë nesër

Kryeshefi ekzekutiv i "Trepçës" merr vendim për largim të përkohshëm nga puna të disa sindikalistëve

IPK rekomandon suspendimin e 3 policëve, dyshohet se u shoqëruan me të akuzuarin për nxitje të vrasjes së Triumf Rizës

FIFA e pezullon për tri vjet Luis Rubialesin për sjellje të pahijshme në Botërorin e grave

Tensione në Kuvendin e Shqipërisë, opozita bllokon foltoren, përplasje fizike mes deputetëve

OJQ-të në Kosovë - Një perspektivë mbi nevojën e rrjetëzimit ndërkombëtar 

Për një vit, YMCA në Pejë informoi të rinjtë për dhunën në familje dhe dhunën në baza gjinore

Përmirësimi i shërbimeve për viktimat e dhunës në familje, misioni i strehimores në Gjilan

Për 11 muaj OJQ 'Raba Voca' ndërgjegjësoi qindra persona për dhunën ndaj grave

Qendra MVPT sensibilizoi mbi 77 mijë qytetarë për trafikimin kibernetik, ngacmimin seksual dhe barazinë gjinore