Postet nga: Komuna e Prishtinës

PDK në Prishtinë kundër ndërtimeve në Liqenin e Badovcit

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), dega në Prishtinë, ka dalë kundër ndërtimeve në Liqenin e Badovcit.

Komuna e Prishtinës dhe USAID nënshkruajnë marrëveshje për lejet e ndërtimit

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, sot ka nënshkruar marrëveshje mirëkuptimi me USAID -in në programin për trajnimin e ndërtimeve pa leje.

Vetëvendosje: Qeveria e Shpend Ahmetit ka krijuar mundësinë për ndërtimet në Badovc

Lëvizja Vetëvendosje, Qendra në Prishtinë, ka mbajtur një konferencë për media, ku kanë folur për ndërtimet afër Liqenit të Badovcit.

Badovci rrezikohet nga ndërtimet, institucionet hedhin fajin te njëra-tjetra

Një njoftim në rrjete sociale i kompanisë ‘KAWA Group’ dhe ‘4M Group’ ka ngritur në këmbë mbi 20 mijë qytetarë për të mbrojtur liqenin e Badovcit.

Grupi për mbrojtjen e Liqenit të Badovcit me kërkesa për Komunën e Prishtinës dhe Ministrinë e Mjedisit

Grupi për mbrojtjen e Liqenit të Badovcit që në ‘Facebook’ numëron rreth 24 mijë anëtarë, ka dalë me pesë kërkesa për Komunën e Prishtinës ...

DOKUMENT - Dosja e kushteve ndërtimore për ndërtim në Liqenin e Badovcit

KALLXO.com ditë më parë ka bërë kërkesë zyrtare për qasje në dokumentet me anë të cilave Komuna e Prishtinës i ka dhënë pronarit të ...

Opozita në Prishtinë kërkon seancë të jashtëzakonshme për Liqenin e Badovcit

Ka mjaftuar një postim në rrjetin social ‘Facebook’ të kompanisë ‘Kawa Group’ , për fillimin e ndërtimit të disa vilave afër Liqenit të Badovcit, që të ngjall një ...

Komuna e Prishtinës: Pas vendimit të Ministrisë, kemi lëshuar kushtet e ndërtimit në Badovc

Komuna e Prishtinës është deklaruar lidhur me dokumentet për ndërtimin e disa vilave në afërsi të Liqenit të Badovcit.