Postet nga: drejtoria e urbanizmit

Dorëhiqet drejtori i Urbanizmit në Komunën e Skenderajt

Driton Mulaj, drejtor i Urbanizmit në Komunën e Skenderajt, ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë.

Prishtinë, inspekcioni komunal rrënon dy objekte që po ndërtoheshin pa leje - FOTO

Drejtoria e Inspekcionit në Komunën e Prishtinës ka rrënuar dy objekte të cilat po ndërtoheshin pa leje të drejtorisë së urbanizmit.

Prokuroria kërkon të dënohen ish drejtori i Urbanizmit dhe bashkëpunëtorit e tij

Drejtori i Urbanizmit Arben Bakalli, bashkë me ish-arkitektin e tashmë bashkëpunëtorin profesional pranë kësaj drejtorie Agron Gojani, po akuzohen me akuza të ndërlidhura me korrupsion.

Banorja e lagjes 'Dardania' ankohet se komshiu ia ndaloi qasjen në kulmin e ndërtesës kolektive

Arta Luzha- Osmani, banore në një banesë kolektive në lagjen “Dardania” në Prishtinë, tash e disa muaj është ankuar në lidhje me një problem të cilin e ka pasur në ...

Ngritet aktakuzë ndaj Drejtorit të Urbanizmit në Gjilan

Prokuroria e Gjilanit ka ngritur aktakuzë ndaj Bekim Bajramit, Drejtor i Urbanizmit në Komunën e Gjilanit, për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar.

Infektohen zyrtarët, mbyllet Drejtoria e Urbanizmit në Komunën e Prishtinës

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se gjatë kësaj jave Drejtoria e Urbanizmit do të jetë e mbyllur.

Përfundon gjykimi ndaj zyrtarëve të urbanizmit në komunën e Skenderajt

Hasan Shala, ish drejtor i Urbanizmit në Komunën e Skenderajt dhe Sanije Ahmeti (zyrtare në këtë drejtori), aktualisht drejtoreshë e Urbanizmit, akuzohen nga prokuroria për keqpërdorim ...

Shala e Ahmeti ulen në bankën e të akuzuarve për projektin e parkut "Te Pishat" në Skenderaj

Hasan Shala, ish drejtor i Urbanizmit në Komunën e Skenderajt dhe Sanije Ahmeti (zyrtare në këtë drejtori), aktualisht drejtoresh e Urbanizmit, janë ulur sot ë bankën e të ...