Postet nga: Istog

As Skenderaj nuk ka kapacitete të mjaftueshme për mbulim të dëmeve të shkaktuara nga vërshimet

Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut që filluan të dielën që e lamë pas, disa qytete të Kosovës u prekën nga vërshimet.

Istogu nuk ka kapacitete për mbulimin e të gjitha dëmeve të shkaktuara nga vërshimet

Reshjet e dendura të shiut në Kosovë bën që disa prej qyteteve të preken nga vërshimet e të pësojnë dëme të konsiderueshme në infrastrukturë, bujqësi ...

Istog, dyshohet se një burrë u dhunua

Policia e Kosovës ka njoftuar se të hënë është raportuar një rast i dhunimit në Istog.

Dy persona sulmojnë një tjetër në Istog, nuk e lejuan të hapte kanal që të largohej uji i vërshimeve

Në shumë qytete të Kosovës, si pasojë e vërshimeve që ndodhën ditëve të fundit, qytetarët u detyruan që të hapnin kanale të ndryshme që të ...

Vërshimet në Istog, nesër ndërpritet mësimi në disa shkolla

Situata e vërshimeve në Istog si pasojë e reshjeve të shiut, ka bërë që nesër të ndërpritet mësmi në disa shkolla të kësaj komune.

Dyshohet për thyerje të xhamave të një objekti fetar në Istog, nisin hetimet

Prokuroria e Pejës ka autorizuar Policinë të nisë hetimet lidhur me dyshimet për thyerje të xhamave të kishës ortodokse në Istog.

Gjykata vendos ndaj personit që dyshohet se dhunoi vajzën e vëllait të tij në Istog

Gjykata Themelore në Pejë ka aprovuar kërkesën e Prokurorit të Shtetit për caktimin e masës së paraburgimit ndaj personit që dyshohet se dhunoi mbesën e ...

Dëmtohet shkolla në Suhogërll të Istogut, Policia po heton rastin

Në Polici është raportuar një rast në Suhogërll të Istogut, ku bëhet e ditur që janë demoluar hapësirat e një shkolle jo funksionale dhe është thyer dera ...