Postet nga: arme pa leje

Konfiskohen armë, fishekë e vetura të pa doganuara në Gjakovë, arrestohet dy të dyshuar

Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjakovë, përkatësisht Stacioni Policor në Malishevë, ka arrestuar gjatë ditës së djeshme dy persona të dyshuar për armëmbajtje pa leje ...

Policia sekuestron një armë në Skenderaj

Policia në rajonin e Mitrovicës ka njoftuar se mëngjesin e sotëm ka sekuestruar një armë në fshatin Likovc të Skenderajt.

Kamenicë, gjuan me armë në drejtim të dy personave

Policia e Kosovës njofton se në Kamenicë ka arrestuar një të dyshuar pasi që i njëjti dyshohet se ka shtënë me armë zjarri në drejtim të dy ...

Skenderaj, Policia konfiskoi një armë gjuetie

Një armë gjuetie pa leje është konfiskuar, derisa i dyshuari që e kishte ne posedim është liruar në procedurë të rregullt. Rasti siç ka bërë të ditur Policia ka ...

Babai dënohet për plagosjen e djalit 6 vjeçar

Gjykata e Prishtinës të akuzuarin R. Sh. e shpalli fajtor për dy vepra penale atë të lëndimit të rëndë trupor nga pakujdesia dhe armbajtje pa leje.

I akuzuari për armëmbajtje pa leje nuk paraqitet në Gjykatë

 

Gjilanasi e pranon fajin për gjuajtje me armë në ajër

Isuf Isufi, i akuzuar për gjuajte dhe armëmbajtje pa leje e ka pranuar fajësinë para gjykatësit Zyhdi Haziri në Gjykatën e Gjilanit.

Vrasja e dy vëllezërve në Malishevë - Eksperti: Armët që i janë nënshtruar ekspertizës nuk përputhen me shenjat e gëzhojave

Në gjykimin për vrasjen e dy vëllezërve në Malishevë, sot dëshmoi eksperti i balistikes Ilir Kukaj.