Postet nga: Mushtisht

Mushtisht, arrestohet burri për sulm ndaj gruas

Në fshatin Mushtisht të Suharekës është arrestuar nëj burrë pasi kishte ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij të cilës i ka shkaktuar lëndime trupore.

Katër fshatra në Suharekë bëhen me laboratorë për analiza mjeksore

Qendrat e Mjekësisë Familjare në fshatin Duhël, Studençan, Bukosh dhe Mushtisht të komunës së Suharekës sot janë pajisur me laboratorë për analizat mjekësore.

Sulmohet roja e parkut kombëtar 'Sharri' në Mushtisht

Policia e Kosovës, përmes raportit policor, njoftoi se pasditen e djeshme në fshatin Mushtisht të Komunës së Suharekës janë arrestuar tre persona të dyshuar se kanë ...

Xhaxhai Dyshohet se Vrau Aksidentalisht Nipin me Pistoletë

Në fshatin Mushtisht të Suharekës, sot rreth orës 14 është vrarë aksidentalisht nga e shtëna e armës një djalosh 14 vjeçar.

Lagja që Kërkon Asfalt

Lagja që Kërkon Asfalt

Banorët e një lagjeje me rreth 50 shtëpi në fshatin Mushtisht të Suharekës kanë kthyer sytë nga komuna për të parë nëse një rrugë e saj ë...

Heshtja e Prokurorisë Speciale për Krimet në Mushtisht

Thirrjet e protestat e banorëve të Mushtishtit për t’u hetuar krimet e luftës të cilat ndodhën në këtë fshat kanë hasur në veshë të ...

Në Nëntor Shtëpi për Serbët në Mushtisht

Në Nëntor Shtëpi për Serbët në Mushtisht

Në fund të tetorit, ose fillim të nëntorit pritet të nisë ndërtimi i shtëpive të serbëve në Mushtisht të Suharekës.

Ambasada Amerikane: Dhuna nuk Ofron Zgjidhje

Ambasada amerikane reagoi me anë të një deklarate, pas protestave të djeshme në Mushtisht e Gjakovë kundër ardhjes së ish-banorëve serbë në këto dy vende.