Tërmet në Shqipëri

Një tërmet është regjistruar para pak minutash në Shqipëri.

Sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC), tërmeti i fuqisë 3.2 ballë të Rihterit ka rënë në ora 23:37.

Epiqendra e tij është 5 kilometra afër Librazhdit dhe 21 kilometra larg Elbasanit.

Nuk dihet nëse ka dëme.