Postet nga: Shqipëri

Iu gjetën në trup 33 mijë euro të padeklaruara, arrestohet 35-vjeçari në Portin e Durrësit

Një 35-vjeçar nga Kavaja është arrestuar për shkak se dyshohet se tentoi të fuste 33 mijë euro të padeklaruara në Portin e Durrësit.

Oficerë të FSK-së diplomojnë në Akademinë e Mbrojtjes së Shqipërisë

Në Akademinë e Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë kanë diplomuar sot në Kursin Themelor të Oficerit të Shtabit, pesë oficerë të Forcës së Sigurisë së ...

Policia largon 47 kamera ilegale në Durrës, Krujë e Shijak, po hetohen 8 persona për vendosjen e tyre

Policia e Shtetit ka larguar 47 kamera ilegale të vendosura në Durrës, Shijak dhe Krujë.

Sulmohet gazetari shqiptar, Elvis Hila

Korrespondenti i Lezhës Elvis Hila dhe bashkëshortja e tij u sulmuan nga dy persona pas raportimit prej tij të një vendimi gjyqësor. Sulmi u dënua nga ...

Shqipëri: Mbi 1.700 hektarë tokë e përmbytur, një rrugë e bllokuar nga orteqet

Në Shqipëri është rritur numri i sipërfaqes së tokës të përmbytur si pasojë e reshjeve të shiut dhe motit të keq. Rreth 1.750 hektarë tokë janë në ...

Një mijë hektarë tokë e përmbytur në Shkodër, Oboti pa drita dhe pa ujë

Një mijë hektarë tokë ndodhet nën ujë në bashkinë e Shkodrës, ndërsa disa fshatra janë pa energji elektrike.

Shqipëri, arrestohet një mësues për ngacmim seksual ndaj dy të miturave

Policia e Gjirokastrës njoftoi të mërkurën se arrestoi një mësues të një shkolle 9-vjeçare në qytetin e Tepelenës, i cili dyshohet se ka ngacmuar ...

Shmanget tragjedia në Lezhë, banorët shpëtojnë familjen 5-anëtarëshe të ngujuar në veturë në mes të lumit të rrëmbyeshëm

Një tragjedi është shmangur pak minuta më parë në fshatin Kaluer të njësisë administrative Ungrej, kur një familje prej 5 anëtarësh kanë tentuar të kalojnë anën tjetë...