Postet nga: Shqipëri

Lufta anti-COVID, deri në fund të qershorit, Shqipëria synon të arrijë imunitetin e tufës

Doktori Pëllumb Pipero, i ftuar në një lidhje live në emisionin “Breaking”, në Top News, ka folur rreth procesit të vaksinimit masiv në Shqipëri.

Si Veliaj bleu zërat e artistëve kundër, 3.54 miliardë lekë projekte në kohë pandemie

Shembja e Teatrit Kombëtar nuk ka sjellë vetëm kosto emocionale apo dhe debate politike.

Anëtarja e Kryesisë së LDK-së kritikon krijimin e partive nga Kosova në Shqipëri

Anëtarja e Kryesisë së LDK-së, Sibel Halimi, ka thënë se përpjekja që me patjetër të krijohen formacione të tipit të partive politike në Shqipëri nga ...

Covid 19 në 24 orë, 360 raste të reja dhe 6 viktima, në spitale 227 pacientë

360 raste të reja dhe 6 humbje jete janë regjistruar në 24 orët e fundit nga koronavirusi. Në total janë kryer 3342 testime.

(VIDEO) Zbulohet një tjetër arsenal i madh armësh tek Xhamlliku

Dy baza të tjera që shërbenin për modifikimin dhe magazinimin e shitjes së armëve luftarake nga grupe kriminale që kryenin krime kundër personit janë zbuluar më...

Gruaja gjendet e djegur në veturë e burri i varur në një pemë

Një ngjarje e rëndë është raportuar sot nga Policia e Shtetit në Shqipëri. Një grua është gjetur e djegur në një veturë ndërsa një burrë i varur ...

Kosovarë ta shumtë drejtë Shqipërisë, kolona e pritje të gjata në kufi- VIDEO

Kolona e pritje të gjata janë raportuar në pikën kufitare Vërmicë mëngjesin e sotëm.

528.000 lekë në makinë për të blerë vota, në pranga sekseri, hetohet penalisht drejtuesi politik i LSI në Pukë

Policia ka arrestuar në flagrancë shtetasi Vasil Shabani pasi nga kontrolli i ushtruar në mjetin e tij u gjetën një shumë prej 528.000 Lekë (te rinj) dhe një fletë e ...