Postet nga: Niko Peleshi

Forcat e Armatosura të Shqipërisë vendosen në Kukës, të gatshme për t’i ndihmuar Kosovës për t’u përballur me vërshimet (VIDEO)

Forcat e Armatosura të Shqipërisë janë vendosur në Kukës, duke qëndruar të gatshëm për të mbështetur vendet e prekura nga vërshimet në Kosovë.

Ministri Peleshi: Dëme të lehta pas tërmetit në Shqipëri

Pas tërmetit të sontëm në Shqipëri, ministri shqiptar i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka bërë të ditur se janë raportuar disa dëme të lehta një Një...

Nga dronët Bayraktar deri te bazat ajrore, 22 sukseset e ushtrisë së Shqipërisë (VIDEO)

Ministri i Mbrojtjes i Shqipërisë, Niko Peleshi, ka theksuar 22 arritjet kryesore të mbrojtjes së Shqipërisë gjatë vitit 2022.

Qeveria shqiptare planifikon të blejë helikopterë të rinj, pa rikthyer në punë të vjetrit

 

Shqipëria shton prezencën ushtarake në Kosovë në kuadër të KFOR-it

Forcat e Armatosura shqiptare do të shtojnë më tej kontributin me trupa në misionin e NATO-s në Kosovë, KFOR.

PAMJE Ministri i Mbrojtjes së Shqipërisë falënderon trupat nga Kosova

Ministri shqiptar i Mbrojtjes, Niko Peleshi, përmes një postimi në Facebook, ka shprehur mirënjohjen e tij ndaj palëve që ndihmuan në shuarjen e zjarreve që e kishin ...

Ministria e Mbrojtjes së Kosovës dhe Shqipërisë nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Armend Mehaj ka pritur në takim ministrin e Mbrojtjes të Republikës së Shqipërisë, Niko Peleshi.