Shqipëri - 3 të vdekur dhe 1 i plagosur rëndë nga shpërthimi i bombolës së gazit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Ostren i Madh në Bulqizë të Shqipërisë, ku tre persona kanë humbur jetën nga shpërthimi i një bombole gazi.

Ngjarja ka ndodhur në orët e mesditës së sotme.

Sipas Oranews, nga shpërthimi ka mbetur i plagosur rëndë edhe një person. Është kërkuar dërgimi i një helikopteri për transportimin e tij drejt Tiranës. Policia është nisur drejt vendit të ngjarjes.