ilustrim: Naser Fejza

Moti sot, kryesisht me diell

Moti sot do të jetë i qëndrueshëm, kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare.

Kështu ka bërë të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius.

Sipas IHMK-së, do të fryjë erë e lehtë deri mesare nga drejtimi i verilindjes.