Policia para spitalit në Pejë. Foto: Kallxo.com Arkiv

Dy vdekje të dyshimta për 24 orë në rajonin e Pejës

Policia në rajonin e Pejës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar dy vdekje të dyshimta në rajonin e Pejës.

Në rastin e parë i cili ka ndodhur në fshatin Studenicë të Istogut, është gjetur një person i vdekur rreth orës 22:25 minuta.

Policia ka bërë të ditur se vdekjen e viktimës e ka konstatuar edhe mjeku kujdestar, ndërsa në vendin e ngjarjes është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë.

Me vendim të prokurorit, trupi i viktimës është dërguar për obduksion.

Rasti i  dytë ka ndodhur në rrugën “Ker Sadrija”, në Pejë, rreth orës 16:00.

Në bazë të njoftimit, një zyrtar policor është gjetur pa shenja jete, ndërsa në vendin e ngjarjes kanë dal të gjitha njësite përkatëse si dhe mjekësia ligjore.

Policia ka bërë të ditur se trupi i viktimës është dërguar për obduksion ndërsa rasti po vazhdon të hetohet nga ana e policisë.

KALLXO.com ka raportuar mbrëmë për rastin e zyrtarit policor.

 

Pejë, polici është gjetur i vdekur në vendin e punës