// E enjte ORA 20:20

0

12 Nëntor 2009

Zgjedhjet Lokale 2009 – Mitrovicë

Zgjedhjet lokale '09

NDËRLIDHUR

Tifozë të arrestuar
 

Dy tifozë të arrestuar pas ndeshjes Ballkani – Gjilani

Skuadra Ballkani nga Suhareka e ka mposhtur skuadrën e Gjilanit me rezultat 3:0, duke u kualifikuar për në çerekfinale të Kupës së Kosovës në futboll. Pas ndeshjes Ballkani – Gjilani, ka pasur një incident mes tifozëve “Skifterat” dhe forcave të rendit. Vesel Gashi, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit ka thënë për […]

ushtria e kosovës
 

24 automjetet ushtarake amerikane arrijnë në Kosovë për FSK-në

24 automjete ushtarake “Humvee” kanë ardhur nga Shtetet e Bashkuara në Kosovë. Këto mjete pritet të jenë në dispozicion të Forcave të Armatosura të Kosovës, të cilat pritet të themelohen me miratimin e tri ligjeve në Kuvendin e Kosovës. Seanca për themelimin e Ushtrisë së Kosovës është paraparë të mbahet më 14 dhjetor. Në pritje […]

New York
 

Veseli takohet me asamblistin shqiptar të New Yorkut

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është takuar me Mark Gjonaj, asamblist në New York. Veseli ka thënë se Gjonaj është një prej shumë tregimeve të suksesshme në Amerikë. I pari i Kuvendit ka thënë se me Gjonajn kanë biseduar për punët që mund të bëjnë bashkë për Kosovën, Shqipërinë dhe për diasporën, kudo […]

fadil vokrri
 

Krerët e FFK-së bëjnë homazhe te varri i Fadil Vokrrit

Udhëheqësit e Federatës së Futbollit të Kosovës kanë bërë homazhe te varri i Fadil Vokrrit, me rastin e gjashtë mujorit të vdekjes së tij. “Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, në shoqëri të nënkryetarëve të KE-së, Bakir Burri, Agim Dibrani e Predrag Joviq, anëtarëve të KE-së, Vjollcë Krasniqi, Xhelal Broja e Ilaz Mjaku dhe sekretarit të […]

Anëtarësimet e reja në VV
 

Vetëvendosjes i shtohen 30 anëtarë në Lipjan

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se sot në Lipjan i janë bashkuar 30 anëtarë të rinj. Anëtarët e rinj janë mirëpritur nga kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetari i Qendrës së Lipjanit, Avni Jashari. “Thuajse në secilën ditë dhe nga një Qendër në Qendrën tjetër, anëtarësimet e reja dhe zgjerimi i Lëvizjes, janë përmasa […]

TË FUNDIT

Tifozë të arrestuar
 

Dy tifozë të arrestuar pas ndeshjes Ballkani – Gjilani

Skuadra Ballkani nga Suhareka e ka mposhtur skuadrën e Gjilanit me rezultat 3:0, duke u kualifikuar për në çerekfinale të Kupës së Kosovës në futboll. Pas ndeshjes Ballkani – Gjilani, ka pasur një incident mes tifozëve “Skifterat” dhe forcave të rendit. Vesel Gashi, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit ka thënë për […]

ushtria e kosovës
 

24 automjetet ushtarake amerikane arrijnë në Kosovë për FSK-në

24 automjete ushtarake “Humvee” kanë ardhur nga Shtetet e Bashkuara në Kosovë. Këto mjete pritet të jenë në dispozicion të Forcave të Armatosura të Kosovës, të cilat pritet të themelohen me miratimin e tri ligjeve në Kuvendin e Kosovës. Seanca për themelimin e Ushtrisë së Kosovës është paraparë të mbahet më 14 dhjetor. Në pritje […]

New York
 

Veseli takohet me asamblistin shqiptar të New Yorkut

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është takuar me Mark Gjonaj, asamblist në New York. Veseli ka thënë se Gjonaj është një prej shumë tregimeve të suksesshme në Amerikë. I pari i Kuvendit ka thënë se me Gjonajn kanë biseduar për punët që mund të bëjnë bashkë për Kosovën, Shqipërinë dhe për diasporën, kudo […]

fadil vokrri
 

Krerët e FFK-së bëjnë homazhe te varri i Fadil Vokrrit

Udhëheqësit e Federatës së Futbollit të Kosovës kanë bërë homazhe te varri i Fadil Vokrrit, me rastin e gjashtë mujorit të vdekjes së tij. “Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, në shoqëri të nënkryetarëve të KE-së, Bakir Burri, Agim Dibrani e Predrag Joviq, anëtarëve të KE-së, Vjollcë Krasniqi, Xhelal Broja e Ilaz Mjaku dhe sekretarit të […]

vjedhjet
 

Rreth 5.000 raste të vjedhjeve ndaj pronave të qytetarëve

Rreth pesë mijë raste të vjedhjeve të kryera janë shënuar këtë vit në Kosovë. Statistikat, të cilat publikohen nga policia, përmbajnë të dhëna për dhjetë muaj. Në këto raste, shqetësues thuhet se është numri i grabitjeve me armë zjarri, ku pos dëmeve materiale e pronësore, rrezikohet direkt edhe jeta e qytetarëve. Sipas zëdhënësit të Policisë […]

Tash

NA NDIQNI

Nesër mblidhet Këshilli i BE-së, pikë e rendit të ditës edhe Ballkani Perëndimor

by Dorentina Kastrati
NA NDIQNI

Send this to a friend