// E enjte ORA 20:20

0

1 Dhjetor 2007

Zgjedhjet Lokale 2007 – Dragash, balotazhi

Zgjedhjet lokale '07

NDËRLIDHUR

ushtria e kosovës
 

Thaçi: Pas ushtrisë, zotohemi se do të ndërtojmë Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dalë në oborr të Kuvendit të Kosovës për të mbajtur një konferencë për media, ku ka uruar qytetarët për formimin e Ushtrisë së Kosovës. Ai edhe sot ka mbajtur të veshur një uniformë ushtarake, njëjtë si ditën e djeshme. Tutje, ai e ka quajtur këtë ditë si historike. “Sot […]

ushtria e kosovës
 

Ministri Shala uron qytetarët për Ushtrinë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës për shndërrimin e FSK-së në Ushtri. “Kosova sot po shënon suksesin e radhës. Në vazhdën e punës tonë të shtet ndërtimit, më lejoni t’iu uroj të gjithëve USHTRINË tonë. Tashmë edhe ne po shndërrohemi nga kontribuues të sigurisë, në prodhues të […]

nato
 

Reagon NATO pas themelimit të Ushtrisë së Kosovës

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka reaguar pas formimit të Ushtrisë së Kosovës, duke shprehur keqardhje që ky vendim u bë pavarësisht shqetësimeve të NATO-s si dhe sipas tij,  vendimi i sotëm nuk duhet të rrisë tensionet në rajon. “Sot, institucionet në Kosovë kanë njoftuar miratimin e tre ligjeve që iniciojnë procesin e […]

lindja e ushtrise
 

Thaçi: Ushtria dhurata më e mirë për festat e fundvitit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka uruar qytetarët për Ushtrinë e re duke thënë që Kosova më në fund e ka përmbyllur procesin e shtet ndërtimit. “Ushtria e Kosovës është nderi, siguria dhe mirëqenia e Republikës së Kosovës. Pas dy dekadash shumë të mundimshme, më në fund po e përmbyllim procesin e shtetndërtimit. Në Kuvendin […]

TË FUNDIT

ushtria e kosovës
 

Thaçi: Pas ushtrisë, zotohemi se do të ndërtojmë Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dalë në oborr të Kuvendit të Kosovës për të mbajtur një konferencë për media, ku ka uruar qytetarët për formimin e Ushtrisë së Kosovës. Ai edhe sot ka mbajtur të veshur një uniformë ushtarake, njëjtë si ditën e djeshme. Tutje, ai e ka quajtur këtë ditë si historike. “Sot […]

ushtria e kosovës
 

Ministri Shala uron qytetarët për Ushtrinë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës për shndërrimin e FSK-së në Ushtri. “Kosova sot po shënon suksesin e radhës. Në vazhdën e punës tonë të shtet ndërtimit, më lejoni t’iu uroj të gjithëve USHTRINË tonë. Tashmë edhe ne po shndërrohemi nga kontribuues të sigurisë, në prodhues të […]

nato
 

Reagon NATO pas themelimit të Ushtrisë së Kosovës

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka reaguar pas formimit të Ushtrisë së Kosovës, duke shprehur keqardhje që ky vendim u bë pavarësisht shqetësimeve të NATO-s si dhe sipas tij,  vendimi i sotëm nuk duhet të rrisë tensionet në rajon. “Sot, institucionet në Kosovë kanë njoftuar miratimin e tre ligjeve që iniciojnë procesin e […]

Tash

NA NDIQNI

Albin Kurti: Ushtrinë ta përkrahim me buxhet që t'i rrisim kapacitetet

by Kallxo
NA NDIQNI

Send this to a friend