Postet nga: ekspozita

Dorëshkrime të rralla të Fishtës ekspozohen në Bibliotekën Kombëtare

Në 80 vjetorin e vdekjes së At Gjegj Fishtës, Biblioteka Kombëtare, “Pjetër Bogdani” në Prishtinë ka hapur sot ekspozitën, "per Atmé e fé" - Gjergj Fishta.

Galeria Kombëtare e Kosovës ekspozon veprat nga fondi i grafikës

Mbi 100 vepra të fondit të grafikës së Galerisë Kombëtare të Kosovës janë ekspozuar në këtë galeri në kuadër të ekspozitës “Koleksioni i grafikës”.

Në 31 vjetorin e LDK-së, hapet ekspozita ‘Rezistenca paqësore dhe shtetndërtimi 1989-1999’

Kryeministri i Kosovës, Abdullah Hoti dhe ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi kanë marrë sot pjesë në hapjen e ekspozitës “Rezistenca paqësore dhe shtetndë...

Hapet ekspozita ‘Identitet’ e Jasmir Morinës

Është hapur sot në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës, “Pjetër Bogdani”, ekspozita “Identitet” e krijuesit Jasmir Morina.

Nesër hapet ekspozita 'Koleksioni i grafikës'

Galeria Kombëtare e Kosovës ka njoftuar se nesër, më 22 dhjetor 2020, do të hapet ekspozita,  “Koleksioni i grafikës”

Ateleja ‘Speak Easy’ mbështet artistët përmes ekspozitës ‘Artistët për artistin’

Dhjetëra artistë janë mbledhur gjatë ditës së sotme (e enjte, 17.12.2020) në atelenë "Speak Easy" në Prishtinë, në kuadër të aktivitetit javorë- ekspozitës, “Artistët pë...

Hapet ekspozita ‘Tirana 100 vjet kryeqytet’ në Prishtinë

Fondacioni “ALSAR” dhe Instituti Albanologjik i Prishtinës kanë hapur sot në Sheshin “Skënderbeu”, në Prishtinë ekspozitën fotografike, “Tirana 100 vjet kryeqytet”.

Hapet ekspozita me fotografitë më të mira të garës me temën 'Çka po të thotë Toka për jetën tënde nesër!'

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në Kosovë, përmes fushatës vetëdijësuese ecokosovo3, bashkuan të gjithë ata që duan një mjedis të shëndoshë ...