Postet nga: Mitrovicë e veriut

KMDLNj: LVV është dashur të menaxhojë më mirë festimin e fitores në Podujevë për shkak të pandemisë

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka dalë me një vlerësim të procesit zgjedhor që u mbajt të dielën në Podujevë ...

VIDEO - Atmosfera e LVV në Mitrovicën e Veriut

Dhjetra qytetarë në Mitrovicën e Veriut janë mbledhur tek selia e Lëvizjes Vetëvendosje në Mitrovicë të Veriut duke brohoritur UCK, Shqipëri Etnike.

KQZ tregon kur do të dalin rezultatet preliminare të zgjedhjeve në dy komunat

Kryetarja e Komisionit KQZ-së, Valdete Daka ka deklaruar se konferenca e radhës e tyre do të mbahet sapo të pranojnë rezultatet preliminare pas zgjedhjeve në komunën e Podujevë...

KQZ: Në Mitrovicë të Veriut votuan 39.14% e qytetarëve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë të ditur pjesëmarrjen në votime të qytetarëve në Komunën e Podujevës dhe të Mitrovicës së Veriut, pas ...

DnV: Zgjedhje të qeta, por me respektim jo të kënaqshëm të masave kundër pandemisë

Misioni vendor për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim” përmes ekipeve mobile, ka njoftuar se po vëzhgon mbarëvajtjen e procesit zgjedhor në Podujevë dhe Mitrovicë ...

FOTO - Kështu duken anëtarët e ekipeve lëvizëse që u mundësojnë votimin personave me COVID-19

Po mbahen sot zgjedhjet në Komunën e Podujevës dhe Mitrovicës së Veriut. Këto zgjedhje të planifikuara të mbaheshin në mars janë shtyer për shkak të ...

Në PZAP deri më tani nuk është bërë asnjë ankesë për procesin zgjedhor

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), deri më tani nuk ka pranuar asnjë ankesë për asnjë parti politike apo ndonjërin nga kandidatët të cilët ...

KQZ tregon daljen votuesve në zgjedhje në dy komunat deri në orën 11:00

Kryetarja e KQZ-së Valdete Daka, në konferencën e dytë për media sot të këtij komisioni, ka thënë se deri në këto momente procesi zgjedhor në ...