Postet nga: kqz

Fillon periudha e votimit përmes postës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se ka filluar periudha e votimit përmes postës nga sot 15 shtator dhe përfundon më 15 tetor.

Në zgjedhjet lokale të këtij viti do të shtohen 24,697 votues të rinj që kanë arritur moshën për të votuar

24 mijë e 697 qytetarë i janë shtuar listës së votuesve në Kosovë, të cilët kanë të drejtë të votojnë për herë të parë në këto zgjedhje.

Pas interesimit të KALLXO.com, KQZ decertifikoi kandidatin e Listës Serbe në Kllokot

KALLXO.com sot gjatë ditës raportoi se Zharko Dejanoviq, kandidat i Listës Serbe për asamblenë e komunës së Kllokotit, është certifikuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ...

Ahmetaj: Më 17 tetor, nuk do të mund të votohet në sallën "1 Tetori"

Burim Ahmetaj, kryeshef ekzekutiv i sekretariatit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, tha se qendra e votimit në sallën “1 Tetori”, që aktualisht është qendër e vaksinimit që e shfrytë...

Certifikohet kandidatja për kryetare të Pejës nga Partia Balliste, PDK-ja pa kandidat

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka certifikuar Drena Podrimqaku, kandidate për kryetare të Pejës nga Partia Balliste.

Kryesuesi i KQZ-së: Tema e shtyrjes së zgjedhjeve dhe shkurtimi i fushatës zgjedhore u ngritën si çështje në takimin me presidenten

Kreshnik Radoniqi, kryesues i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, tha se janë takuar me presidenten Vjosa Osmani me kërkesën e tij.

Zyrtarët që punojnë në ditën e zgjedhjeve, duhet të kenë certifikatën e vaksinimit apo testin PCR 48 orësh

Në mbledhjen e sotme të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve shefi i Sekretariatit, Burim Ahmetaj tha se trupat zgjedhor që do të angazhohen në ditën e zgjedhjeve duhet të kenë ...

Presidentja Osmani takoi kryetarin e KQZ-së, diskutojnë për zgjedhjet lokale

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka zhvilluar në takim me kryetarin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Kreshnik Radoniqin.