array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Isa Vatovci

Isa Vatovci

Isa Vatovci është bërë pjesë e Ekipit të Kallxo.com nga shtatori i 2018. Ka një përvojë të gjatë si gazetar dhe ka punuar në disa media në vend. Ka diplomuar në Fakultetin Filologjik në Degën e Letërsisë dhe Gjuhës Shqipe. Specialiteti i tij është kultura, temat nga trashëgimia, por nuk lë anash as ato sociale.  Letërsia është pasioni i tij. Pavarësisht se  është rritur me veprat e Kadarenë, është Shekspiri ai që  i jep kuptim dëshirës për t’iu rikthyer leximit.

SHBA me sanksione të reja kundër Rusisë, vë në shënjestër mbi 500 individë dhe subjekte

Bujar Osmani flet rreth kandidaturës së tij për president të Maqedonisë së Veriut

Escobar: Jemi të shqetësuar për faktin se Qeveria e Kosovës nuk po na trajton si partner

Ambasadori Hovenier pas takimit me komandantin e KFOR-it: Ritheksuam angazhimin tonë të përbashkët për sigurinë në Kosovë

Promovohet libri për gjykimet politike ndaj shqiptarëve të Kosovës në Serbi gjatë viteve 1999-2001

Policia largon gjashtë automjete nga qarkullimi për shkak të shkeljes së rregullave në trafik

Pas raportimit të KALLXO.com, ‘Shota’ anuloi kontratën për vallen ‘Peshkatari’

Një i plagosur dhe katër të arrestuar për dhunë në familje në 24-orët e fundit

Një person shoqërohet në polici për sulm ndaj nënës së tij

Plagosja në Vushtrri, Policia jep detaje për rastin

Tre persona raportohen si të zhdukur në 24-orët e fundit

Dyshohet se në gjendje të droguar sulmoi policin, arrestohet i dyshuari në Prishtinë

Ekspozita ‘Shtegtime’ e Valbona Zherkës hapet në Galerinë e Ministrisë së Kulturës

Opera ‘Goca e Kaçanikut’ shfaqet më 23 shkurt në sallën AMC në Mazgit të Obiliqit

Turqia e gatshme të ndihmojë Kosovë në modernizimin e arkivave