array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Isa Vatovci

Isa Vatovci

Isa Vatovci është bërë pjesë e Ekipit të Kallxo.com nga shtatori i 2018. Ka një përvojë të gjatë si gazetar dhe ka punuar në disa media në vend. Ka diplomuar në Fakultetin Filologjik në Degën e Letërsisë dhe Gjuhës Shqipe. Specialiteti i tij është kultura, temat nga trashëgimia, por nuk lë anash as ato sociale.  Letërsia është pasioni i tij. Pavarësisht se  është rritur me veprat e Kadarenë, është Shekspiri ai që  i jep kuptim dëshirës për t’iu rikthyer leximit.

Botohet libri për mendimin politik të Arbën Xhaferit për Kosovën

‘Dialog në errësirë’ - ekspozita e Driton Hajredinit udhëton në Gjermani

Erdogan në 16-vjetorin e Pavarësisë: Kam besim se marrëdhëniet e shumanshme miqësore do të vazhdojnë të zhvillohen

Arrestohen katër persona për gjuajtje me armë në Prishtinë, tre të tjerë në arrati

Adem Demaçi kujtohet në 16-vjetorin e Pavarësisë, Arkivi hap ekspozitën "Vdes kur dua vet" (FOTO)

Ndalohet një rast i kontrabandës në kufi me Serbinë, konfiskohen 720 kuti të biskotave

Presidenti Begaj uron 16-vjetorin e Pavarësisë: Shqipëria krah Kosovës përballë çdo kërcënimi

Kurti senatorëve amerikanë: SHBA është aleat dhe partner i pazëvendësueshëm

Macron uron Ditën e Pavarësisë: Vendi i Kosovës do të jetë brenda Bashkimit Europian

Stadiumi Fadil Vokrri

Nënshkruhet memorandumi në vlerë prej 1.3 milion euro për rindërtimin e fushës së stadiumit "Fadil Vokrri"

Në 16-vjetorin e Pavarësisë do të prezantohet trajneri i ri i Kombëtares së Kosovës në futboll

Policia kërkon ndihmë për identifikimin e të dyshuarit për keqtrajtim të kafshëve (FOTO)

Ndahen çmimet vjetore për letërsi, Anton Nikë Berisha fitues i çmimit për vepër jetësore ‘Azem Shkreli’

Berlinale, Kosova e Shqipëria me pavijon të përbashkët në Tregun Evropian të Filmit

Promovohet libri "Ora e Kosovës: Pavarësia dhe shtetndërtimi", ish-presidenti Sejdiu rrëfen procesin e shtetndërtimit të Kosovës