array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Dorentina Kastrati

Dorentina Kastrati

Dorentina, është gazetare e cila u bashkua me KALLXO.com fillimisht si praktikante në fund të vitit 2016.

Ajo ka diplomuar në Departamentin e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës dhe është duke i ndjekur studimet master në drejtimin Integrime Europiane dhe Administratë Publike në Universitetin e Prishtinës.

E pa fjalë, por bletë punëtore, e qeshur por që dhemb dhe thumbon në pyetje. Temat të cilat i trajton në shkrimet e saj janë të fushave të ndryshme duke filluar me raportimet e ndryshme nga qytetarët, lajmet ditore, energjia, auditimi, rekrutimi e deri te shkrimet për prokurimin publik.

Dorentina është fituese e çmimit të parë “FOL për prokurim” në vitin 2021, për hulumtimin “Tenderi i dyshimtë për familjen e ministrit”, i ndarë nga organizata FOL, me mbështetje nga USAID.

'Vishuni si një lakër': Si të mbijetoni në Yakutsk, i njohur si qyteti më i ftohtë në botë (VIDEO)

Një autobus që po shkonte nga Kosova në Gjermani dyshohet se është sulmuar në Serbi

Nëna mirëmbante banesën, dyshohet se bashkë me të birin vodhën para e sende me vlerë 120 mijë euro (FOTO)

Një i moshuar u gjet në rrugë në Ferizaj, Policia kërkon ndihmën e qytetarëve (FOTO)

Gjykata vendos për ish-policin serb, të dyshuar për krime lufte në Kosovë

Trajkoviq njofton se gjendja e saj është stabile dhe se është lëshuar nga spitali

barrikada

Policia e Kosovës: Gjatë natës ka vazhduar vendosja e një barrikade të re në veri

Barrikada zubin potok

Sindikata e Policisë: Kemi të bëjmë me krizë humanitare, duhet të intervenohet urgjentisht

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë për dënimin e Mustafës: Ky nuk është aktgjykim kundër UÇK-së apo Kosovës

Sveçla: Institucionet e Kosovës i kanë të gjitha kapacitetet për t'i larguar barrikadat

Operacioni i rrallë në Kosovë, 27-vjeçarit i shpëtohet parakrahu i prerë në vendin e punës

Raportoi se dikush gjuajti tri herë me armë në drejtim të veturës së tij, Policia po e heton rastin

Një grua raporton dhunë fizike nga bashkëshorti ndaj saj dhe fëmijëve të tyre, i dyshuari në kërkim

Po mbante pa leje 8 armë, karikatorë e municion, arrestohet i dyshuari në Skenderaj

Iu gjet një kallashnikov, arrestohet një person në Gjakovë