array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Behar Mustafa

Behar Mustafa

Behar Mustafa iu bashkua BIRN Kosovës në vitin 2014. Behari u diplomua në shkencat juridike në vitin 2010-të. Kureshtja që gjithnjë të jetë i informuar e shtyu që të bëhet gazetar. Aktualisht ai punon si gazetar dhe hulumtues në emisionin Drejtësia në Kosovë. Behari shquhet për raportimet e tij të shpejta. Ai ka punuar në disa media lokale në Mitrovicë dhe Vushtrri, dhe për disa vite ka qenë i angazhuar në një sërë projektesh me fokus të rinjtë. Behari është mjaft aktiv në basketboll. Shprehja e tij e veçantë është “Ka hy puna thellë”.

Ku janë hetimet ndaj Dardan Krivaqës për vrasjen e 18-vjeçares në Ferizaj, tregon kryeprokurori

Kryeprokurori Jashari tregon detajet për vrasjen që tronditi Kaçanikun

Kryeprokurori Jashari: Do t'i hetojmë të gjithë që nxisin urrejtje apo flasin për vrasje, qoftë edhe në këngë

Jashari: Mitdhënia ishte vetëm në këngën e Butës, nuk ka pasur rast në prokurori 

Detajet se si e plagosi polici të dyshuarin për vrasjen e Gazmend Hysenit, flet kryeprokurori

Çka pa kryeprokurori në vendin e ngjarjes menjëherë pas vrasjes së Gazmend Hysenit në Ferizaj?

LIVE - Intervistë me kryeprokurorin e Ferizajt, Shukri Jashari

Trepça i ndali 1% të pagës së punëtoreve për sindikatën, por nuk ua kaloj atyre

Minatorët nuk kompensohen për lëndimet në vendet e punës

‘Trepca’ nuk i pagoi 9 milionë euro të Trustit punëtorëve të saj

Ish-objekti i barnatores në sheshin e Mitrovicës u tjetërsua për 503 euro për metër katror

Mitrovicë, konfiskohen 23 kartela grafike për prodhimin e bitcoinëve

Hulumtim: Si u privatizua objekti i ish-Bibliotekës në Mitrovicë

Ekskluzive: Si u privatizua objekti i ish-bibliotekës në Mitrovicë?

Pamje - Protestuesit serbë mblidhen në veri të Mitrovicës