Postet nga: bratislav nikoliq

Zyrat moderne të Qeverisë së Serbisë në Shtërpcë (VIDEO)

Emisioni KallxoPernime ka siguruar pamje të objektit të strukturave paralele të Serbisë, të cilat operonin në Shtërpcë. Emisioni ka shpërfaqur momentet kur hetuesit e policisë ishin futur në ...

Për çka po dyshohen dy të arrestuarit e djeshëm në rastin 'Brezovica'

Dy persona janë arrestuar gjatë ditës së djeshme në vazhdën e aksioneve për rastin e njohur tashmë për publikun si “Brezovica”.

Rasti 'Brezovica' - Shuma e parave që ju dhanë kryetarit të Shtërpcës sipas dosjes së Prokurorisë

Ish-Kryetari i Komunës së Shtërpcës, Bratislav Nikoliq është sërish i përfshirë në dosjen e prokurorisë pas arrestimeve të fundit që u kryen për rastin ...

Reagimi "Stella Consulting", për pretendimet e prokurorisë në rastin e Shtërpcës

Javën e kaluar Prokuroria Themelore në Ferizaj në bashkëpunim me Departamentin e Krimeve të Rënda të Policisë së Kosovës zhvilluan një aksion në Shtërpcë pë...

Dosja e Prokurorisë “Brezovica”: Arma e rrallë që iu sekuestrua ish-kryetarit të Shtërpcës

Një pistoletë e tipit "Cërvena Zastava", dy karikatorë, 247 fishekë të kalibrit 9 mm, dhe një armë e cilësuar në dosjen e Prokurorisë si "armë shigjetë", janë sekuestruar nga policia ...

Dosja e Prokurorisë për rastin "Brezovica": Dyshohet se mbi 410 mijë euro ryshfet u dhanë për kompleksin dhe hotelin “Stella Consultiong”

KALLXO ka siguruar dosjen e hetimit lidhur me rastin e njohur si “Brezovica” ndaj 10 të arrestuarve në aksionin e djeshëm të Prokurorisë Themelore në Ferizaj, ndër ta edhe ...

Sekuestrohen veturat luksoze të ish-kryetarit të Shtërpcës - FOTO

Veturat e  ish-kryetarit të Komunës së Shtërpcës, Bratislav Nikoliq, janë sekuestruar me urdhër të Prokurorisë Themelore në Ferizaj.