Postet nga: Prona

Për shkak të një gabimi teknik me numrat e parcelës, Qeveria anulon vendimin e saj që "Trepça" të merrte në shfrytëzim një pronë

Qeveria e Kosovës ka anuluar vendimin e saj të datës 24.01.2024 për marrjen në shfrytëzim të një prone në Leposaviq nga Ndërmarrja Publike “Trepça” Sh....

Inspeksioni i Prishtinës i përgjigjet ministrit të Bujqësisë

Drejtoria e Inspekcionit në Komunën e Prishtinës ka reaguar të enjten më 21.03.2024 pas shkrimit të ministrit të Bujqësisë, Faton Peci se po përballen me sabotim nga ...

Babai u nis të raportoj të birin në Polici, ky i fundit e godet veturën e prindit nga mbrapa

Një burrë nga Malisheva është arrestuar nën dyshimin se ka kryer veprën penale “Dhunë në familje dhe asgjësim apo dëmtim i pasurisë”.

Musmurati: Badovci është vetëm ‘maja e icebergut’

Ish-drejtoresha e Arsimit në kryeqytet nga radhët e PDK-së, Besianë Musmurati tha sot në ‘Kallxo Përnime’ se dosja të cilën e kishin marrë për këmbimin ...

Konfliktet e vëllezërve për trashëgimi që u parashkruan në gjykatë

Emisioni “Kallxo Pernime” ka publikuar një hulumtim rreth rasteve të hapura e të mbyllura në prokurori e gjykatë të një familje nga Fushë Kosova.

Rama: Është thënë që unë e kam bërë këtë këmbim, është e pavërtetë

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama në një konferencë për media tha sot se ishin cak i sulmeve sa i përket çështjes së këmbimit të pronave.

Hulumtim: Dyshimet se si u ndërruan tokat e Prishtinës me kodrat e Prizrenit

Në emisionin “Kallxo Përnime” po transmetohet hulumtimi se si u ndërruan prona në “Veternik” të Prishtinës me një kodër të vendit të quajtur Cvilen në Prizren.

LIVE - Vendimi i djegur që regjistroi pronat milionëshe

Në emisionin “Kallxo Përnime” po transmetohet hulumtimi që tregon për zhdukjen e një vendimi në arkivat e shtetit.