Postet nga: Shkollat

Puseta e hapur mes dy shkollave në Prishtinë (Pamje)

Nxënësit e shkollës “Eqrem Qabej” dhe “Shkollës së Gjelbër” në Prishtinë janë të rrezikuar nga një pusetë e hapur dhe e thellë që gjenden në ...

Danuza: Bullizimi te ne ndodh edhe kur mësuesi është në klasë

Teuta Danuza, profesoreshë në Fakultetin e Edukimit, ka thënë se bullizmi te ne ndodh edhe në momente kur mësimdhënësi është në klasë.

6 mijë e 687 nxënës aktiv me COVID-19 në Kosovë

Zëvendësministrja e Arsimit, Edona Maloku-Bërdyna, ka bërë të ditur se në Kosovë aktualisht janë 6 mijë e 687 nxënës aktiv me COVID-19.

Zvarritja e emërimit të drejtorit të Arsimit në Prishtinë, reagon Këshilli i Prindërve

Këshilli i Prindërve të Prishtinës ka reaguar pasi Komuna e Prishtinës ende nuk ka caktuar udhëheqës të drejtorisë së Arsimit.

MAShTI: 27 shkolla në Kosovë po zhvillojnë mësim nga distanca

27 shkolla në nivel vendi janë duke vijuar mësim online apo nga distanca për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve me COVID-19.

Një shkollë në Fushë-Kosovë kalon në mësim online

Në vazhdën e shkollave që nga nesër do ta zhvillojnë mësimin sipas skenarit C apo online është edhe shkolla "Idriz Ajeti" (aneks i shkollës fillore “Mihal ...

Ministrja e Arsimit takohet me drejtorët e arsimit për situatën e krijuar nga COVID-19

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci ka mbajtur një takim virtual me drejtorët e arsimit për situatën e krijuar me pandeminë.

Moti i ftohtë, mbyllen shkollat në Shqipëri

Moti i ftohtë dhe me temperatura të ulëta ka bërë që Ministria e Arsimit dhe Sportit në Shqipëri të marrë vendim për mbylljen e shkollave në ...