Postet nga: nxenesit

Të paktën 25 nxënës vdesin nga zjarri në një shkollë në Nigeri

Të paktën 25 fëmijë të moshës pesë deri në gjashtë kanë humbur jetën pasi klasat e tyre morën flakë në Nigeri.

Mësimdhënësi kandidoi për asamblist, nxënësit humbën mësimin pasi drejtori dështoi të gjejë zëvendësuesin

342 nxënësve të shkollës fillore “Dëshmorët e Lirisë” në fshatin Manastircë të komunës së Ferizajt u kushtoi me humbje të orëve të gjuhës ...

Po bartte nxënësit në mënyrë të pasigurt, vozitësi ndëshkohet nga policia

Policia e Kosovës ka njoftuar se pas pranimit të informatës, nga qytetarët, se nxënësit e një shkolle në Prishtinë, po transportohen në mënyrë të ...

Cilat janë udhëzimet rreth COVID-19 për shkollat në SHBA?

Në Shtetet e Bashkuara këtë vjeshtë u hapën shkollat, por ky vit shkollor e gjeti shtetin me mijëra nxënës dhe mësues të sëmurë ...

Frikë dhe dëshirë për fillimin e vitit të ri shkollor

Përgatitjeve të përvitshme të prindërve çdo fundverë, për vitin e ri shkollor të fëmijëve të tyre, këtë vit i është shtuar edhe brenga ...

Nxënësit në Maqedoninë e Veriut kthehen në shkolla

Nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme në Maqedoninë e Veriut, vitin e ri shkollor në shtator do ta nisin me prani fizike. Vendimi i Qeverisë u mor ...

Nuk respekton urdhrin e policisë, gjilanasi rrezikon nxënësit me veturë

Një rast i kanosjes është raportuar se ka ndodhur mëngjesin e ditës së djeshme në rrugën “Zija Shemsiu”, në Gjilan.

Merret vendimi, java e ardhshme pushim për nxënësit

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Arbërie Nagavci ka fuqizuar sot vendimin që të mbahet pushimi pranveror për nxënësit e arsimit parauniversitar.