Postet nga: Shkollat

Komuna e Prishtinës ndan 300 mijë euro për furnizim të shkollave me gjeneratorë

Komuna e Prishtinës planifikon të ndajë 300 mijë euro për furnizim dhe montim të gjeneratorëve në institucione edukativo-arsimore dhe nevoja të komunës.

Greva në arsim - LIVE

Në emisionin ‘Kallxo Përnime’ po transmetohet debati për grevën e mësimdhënësve.

OKB-ja kërkon nga talibanët të rihapin shkollat për vajzat afgane

Kombet e Bashkuara u bënë thirrje talibanëve të rihapin shkollat e mesme për vajzat në mbarë Afganistanin, duke dënuar ndalimin e shkollimit një vit më parë ...

Këshilli i Prindërve në Pejë të hënën organizon marsh për rikthimin e nxënësve në shkollë

Me kërkesën që nxënësit të kthehen në shkollë dhe të fillojnë procesin mësimor, Këshilli i prindërve në Pejë, të hënën do ...

Nagavci përgëzon shkollat që kanë filluar mësimin

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka përgëzuar shkollat dhe mësimdhënësit që kanë filluar mësimin ndonëse greva në arsim dhe në sektorë të ...

Pas shkollës "Këlmend Rizvanolli", edhe dy shkolla të tjera do të fillojnë mësimin në Gjakovë

Cikli i ulët në dy shkolla fillore të Gjakovës, "Emin Duraku" dhe "Fehmi Agani", do të fillojnë mësimin nesër në Gjakovë.

Me disa përjashtime, shkollat vazhdojnë grevën

Shkolla fillore, të mesme dhe kopshte në Kosovë kanë vazhduar grevën dhe nuk kanë filluar vitin shkollor 2022/23.

Ministria e Arsimit fton mësimdhënësit që nesër të nisin mësimin

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka ftuar mësimdhënësit dhe punëtorët e arsimit që nga nesër (e hënë, 5 shtator), t’i ...