Postet nga: Shkollat

Pasi përfundoi në Prokurori, anulohet konkursi për sekretarë të shkollave në Prizren

Komuna e Prizrenit ka anuluar konkursin e Drejtorisë së Arsimit për sekretarë të shkollave.

Këshilli i prindërve drejtuar SBASHK-ut: Pas 5 javësh, pyeteni veten se a ja ka vlejtur greva

Këshilli i Prindërve të Kosovës ka reaguar pas vendimit të Sindikatës së Arsimit, Shkencës dhe Kulturës që të pezullohet greva në arsim deri në ...

Reagimi i ministres së Arsimit pas pezullimit të grevës nga SBASHK-u

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka mirëpritur vendimin e mësimdhënësve që nga e hëna të fillojë procesi mësimor.

Përmes protestës, Këshilli i prindërve të shkollës ‘Naim Frashëri’ kërkojnë fillimin e procesit mësimor

Këshilli i prindërve të shkollës Fillore të Mesme të Ulët "Naim Frashëri" në Prishtinë, është mbledhur sot  për të shprehur shqetësimin lidhur me ...

Krasniqi për Kurtin: Shkollat i mbylli për nxënës por i hapi për zgjedhje të Vetëvendosjes

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka reaguar lidhur me mosfillimin e mësimit në shkollat e vendit për shkak të grevës së mësimdhë...

VIDEO - Deputeti i LVV thotë se shkollat e mesme të Deçanit kanë organizuar ekskursione edhe pse janë në grevë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Agon Batusha ka thënë se nxënësit e shkollave të mesme të komunës së Deçanit kanë shkuar në ekskursion, ani ...

Nagavci: Kemi përmbushur mbi 90 për qind të kërkesave por SBASHK-u thonë 'lëvizni edhe pak'

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, në seancën e Kuvendit ku po diskutohet për grevën në arsim, tha se Qeveria ka përmbushur mbi 90 për qind ...

Bajrami: Për dallim prej kryeministrit, vajza ime është në shkollë publike

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Hykmete Bajrami, teksa ka folur për gjendjen me grevën në arsim ka thënë se vajza e saj vijon më...