Postet nga: Shkollat

Osmani: Mësimi duhet të fillojë menjëherë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, përmes një konference për media ka thënë se mësimi në vend duhet të fillojë menjëherë.

1 shtatori i gjeti shkollat e Kosovës në grevë me përjashtim të një shkolle e disa çerdheve

1 shtatori i sivjetëm i gjeti shkollat e Kosovës me dyer të mbyllura, korridore, klasa e banka pa nxënës si pasojë e grevës së përgjithshme ...

Kurti: Njerëzit nuk mund të paguhen për punën që nuk e bëjnë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha që njerëzit nuk mund të paguhen për punën që ata nuk e bëjnë, duke komentuar grevën në sektorin ...

Disa shkolla të Prishtinës në grevë, ajo e mjekësisë 'Ali Sokoli' po mban mësim

Fëmijët së bashku me prindërit e tyre kanë gjetur dyert e mbyllura të disa shkollave në kryeqytet dhe nuk kam mundur të fillojnë vitin e ri shkollor ...

Ministria e Arsimit thotë se nesër do të fillojë viti i ri shkollor

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Tekonologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci ka njoftuar se nesër do të fillojë viti i ri shkollor 2022/2023.

Apeli kthen në rigjykim rastin e mësimdhënësve të shkollave të Mamushës që u punësuan përmes OJQ-së

Gjykata e Apelit ka gjetur shkelje dhe e ka kthyer në rigjykim rastin ku disa mësimdhënës në shkollat publike të Mamushës janë punësuar përmes ...

Mbi 7 mijë persona nënshkruan peticionin për lejimin e bartjes së shamisë në shkolla

Peticionin elektronik për ndryshimin e Udhëzimit Administrativ për bartjen e shamisë në objekte shkollore, e kanë nënshkruar mbi 7 mijë persona deri më tani.

Kush i kontrollon thikat në shkolla?

Besim Hyseni nuk dëshiron të flasë shumë për humbjen e djalit, por thotë se tragjedi si ajo e tij duhet të parandalohen.