Postet nga: Shkollat

Reagimi i ministres së Arsimit pas pezullimit të grevës nga SBASHK-u

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka mirëpritur vendimin e mësimdhënësve që nga e hëna të fillojë procesi mësimor.

Përmes protestës, Këshilli i prindërve të shkollës ‘Naim Frashëri’ kërkojnë fillimin e procesit mësimor

Këshilli i prindërve të shkollës Fillore të Mesme të Ulët "Naim Frashëri" në Prishtinë, është mbledhur sot  për të shprehur shqetësimin lidhur me ...

Krasniqi për Kurtin: Shkollat i mbylli për nxënës por i hapi për zgjedhje të Vetëvendosjes

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka reaguar lidhur me mosfillimin e mësimit në shkollat e vendit për shkak të grevës së mësimdhë...

VIDEO - Deputeti i LVV thotë se shkollat e mesme të Deçanit kanë organizuar ekskursione edhe pse janë në grevë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Agon Batusha ka thënë se nxënësit e shkollave të mesme të komunës së Deçanit kanë shkuar në ekskursion, ani ...

Nagavci: Kemi përmbushur mbi 90 për qind të kërkesave por SBASHK-u thonë 'lëvizni edhe pak'

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, në seancën e Kuvendit ku po diskutohet për grevën në arsim, tha se Qeveria ka përmbushur mbi 90 për qind ...

Bajrami: Për dallim prej kryeministrit, vajza ime është në shkollë publike

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Hykmete Bajrami, teksa ka folur për gjendjen me grevën në arsim ka thënë se vajza e saj vijon më...

Komuna e Prishtinës ndan 300 mijë euro për furnizim të shkollave me gjeneratorë

Komuna e Prishtinës planifikon të ndajë 300 mijë euro për furnizim dhe montim të gjeneratorëve në institucione edukativo-arsimore dhe nevoja të komunës.

Greva në arsim - LIVE

Në emisionin ‘Kallxo Përnime’ po transmetohet debati për grevën e mësimdhënësve.