Postet nga: albena reshitaj

Deputetët e AAK-së nuk flasin për dënimin e kolegut të tyre të partisë

Gjykata e Prishtinës ka shpallur aktgjykimin për ish-ministrin e infrastrukturës Pal Lekaj, këshilltarin e tij politik, Eset Berishën dhe dy zyrtarët e lartë të ...

Reshitaj e akuzon Golën se ja mori amandamentin për mbështetje të Universitetit të Prishtinës

Deputetja e AAK – së Albena Reshitaj ka akuzuar deputetin e LVV-së, Ardian Gola se ai e ka përvetësuar amandamentin e saj për të ndarë mjete për ...

Deputetja Reshitaj thotë se u kërcënua dy herë sot

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Albena Reshitaj ka deklaruar se është kërcënuar dy herë të mërkurën.

Sa shpenzuan deputetët e AAK-së për udhëtime jashtë shtetit për periudhën janar-qershor 2023?

Përveç pagës bazë prej rreth 1,700 eurove, deputetët e Kuvendit të Kosovës e gëzojnë të drejtën për t’u kompensuar me mëditje edhe ...

20-vjet nga lindja foshnjës së parë me fekondim In-Vitro (IVF) në Kosovë

Është mbajtur konferenca ndërkombëtare për të shënuar 20-vjetorin e foshnjës së parë të fekondimit In-Vitro (IVF) të lindur në Kosovë.

Ish-ministri Hasani dhe deputetja Reshitaj pritet të dëshmojnë në gjykimin për 53 milionëshin

Gjykimi ndaj ish-ministrit të Infrastrukturës, Pal Lekaj dhe tre të tjerëve, Eset Berisha, Nebih Shatri dhe Besim Tahiri në rastin e 53-milionëshit pritet të vazhdoj edhe sot ...

Reshitaj- Konjufcës: Mllefin nga pamundësia për të bërë funksionale seancën, vendosi ta derdhte mbi mua

Mëditja e deputetes të AAK-së, Albena Reshitaj është kthyer në temë diskutimi edhe sot në Kuvendin e Kosovës pas propozimit të kryeparlamentarit Glauk Konjufca që asaj të mos ...

Konjufca tha se "ajo qëndroi vetëm 10 sekonda në seancë", Albena Reshitaj thotë se priti 30 minuta në bufe për t’u kthyer opozita

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Albena Reshitaj, mohoi deklaratën e kryeparlamentarit Glauk Konjufca, i cili sot tha se ajo ka qëndruar në ...