Postet nga: mimoza kusari- lila

Komisioni për Ekonomi diskuton për monopolin e Devollëve në energjinë solare

Komisioni për Ekonomi, Punësim, Tregti, Industri, Ndërmarrësi dhe Investime Strategjikë në kuadër të mbledhjes së rregullt, sot ka diskutuar për hulumtimin e emisionit ‘Jeta ...

Reagon Mimoza Kusari Lila pas ngritjes së aktakuzës për faljen e Hidrocentraleve

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë ndaj 19 personave për akuzën për faljen e katër hidrocentraleve gjatë privatizimit të rrjetit të distribuimit të KEK-ut proces ...

Kusari-Lila: Sot jemi me maska por kurrë më shumë nuk e kemi pasur të zhveshur personalitetin

Deputetja Mimoza Kusari-Lila që foli në emër të Lëvizjes Vetëvendosje tha  sot në Kuvend se  Parlamenti do të hyjë në histori sesi rrëzoi qeverinë në kohë ...

Mimoza Kusari: E kemi një deputete nga zona e izoluar e nuk është në seancë

Deputetja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari Lila tha para deputetëve të Kuvendit të Kosovës se sot një deputete nuk ka ardhur sot në ...

Mimoza Kusari i reagon Thaçit që nuk e ftoi në takim

Kryetarja e Alternatives, Mimoza Kusari- Lila ka reaguar pasi që presidenti i vendit, Hashim Thaçi nuk e ka ftuar në takimet e ndara me partitë parlamentare.

Mimoza Kusari: Nuk do të jem ambasadore në ShBA

Deputetja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari Lila ka reaguar në profilin e saj në Facebook duke informuar se nuk është njëra nga kandidatet pë...

Mimoza Kusari uron Vlora Çitakun për përfundimin "dinjitoz" të detyrës si ambasadore

Deputetja Mimoza Kusari - Lila ka reaguar lidhur vendimin e ministrit të Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca, për ta shkarkuar ambasadoren e Kosovës në ShBA, Vlora Çitaku.

Komisioni për Ekonomi fton ZRrE-në për të diskutuar për çmimin e energjisë elektrike

Në mbledhjen e Komisionit për Ekonomi, Punësim, Tregti, Industri, Ndërmarrësi dhe Investime Strategjike u propozua që të ftohet në takim Zyra e Rregullatorit të Energjisë (ZRrE) ...