Postet nga: Kryesia e Kuvendit

Kryesia e Kuvendit vendos për seancën e sotme për FSK-në

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka miratuar kërkesën e Qeverisë së Kosovës për mbajtjen sot të seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit në ora 18:00.

Të premten Kuvendi vazhdon seancën për pikat e papërfunduara

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka njoftuar se të premtën, më 27 nëntor, nga ora 10:00 vazhdon seanca e radhës, për shqyrtimin dhe votimin e pikave të ...

Kryesia e Kuvendit mblidhet sot

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet sot në orën 14:00 për të shqyrtuar disa pika të rendit të ditës.

Vetëvendosje fton për raportim në Kuvend ministrin Zemaj pas rritjes së numrit të rasteve

Lëvizja Vetëvendosje (LVV) përmes nënkryetares së Kuvendit, Arbërie Nagavci i ka dërguar kërkesë Kryesisë së Kuvendit që të ftohet Armend Zemaj për ...

Të premten mblidhet Kuvendi, në rend dite formimi i Komisionit Hetimor për hidrocentralet

Kryesia e Kuvendit të Kosovës në mbledhjen e sotme ka shqyrtuar propozimin e deputetit të LDK-së, Haxhi Avdyli, mbështetur edhe nga 41 deputetë tjerë nënshkrues, për formimin ...

Kryesia e Kuvendit shqyrton sot propozimin për Komision Hetimor për hidrocentralet

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do ta ketë sot në shqyrtim,  propozimin e deputetit Haxhi Avdyli, mbështetur edhe nga 41 deputetë tjerë nënshkrues, për formimin e Komisionit ...

Kryesia e Kuvendit mblidhet online, por i cakton tri seanca

Kryesia e Kuvendit të Kosovës, nën drejtimin e kryeparlamentares Vjosa Osmani, sot mbajti mbledhje në mënyrë elektronike.

Mosrespektimi i kuotës gjinore, Kryesia e Kuvendit kthen prapa listën me kandidatë për bord të KOSTT-it

Komisioni për Ekonomi, Punësim, Tregti, Industri, Ndërmarrësi dhe Investime Strategjike e ka dërguar në Kryesi të Kuvendit listën me 12 kandidatë për anëtarë ...