Postet nga: mimoza kusari- lila

‘Jeta në Kosovë’: Kryetarët për Presidentët

Sonte në emisionin ‘Jeta në Kosovë’ në orën 20:20 në RTK do të transmetohet debati me tre kryetarë të komunave që flasin për dy Presidentët e vendit: atë ...

Kujtohet Asamblisti Gent Olloni

Akademia u organizua nga Komuna e Gjakovës nën patronatin e kryetares Mimoza Kusari-Lila.

Kusari-Lila: Harrojini Korporatat!

Kryetarja e Komunës së Gjakovës Mimoza Kusari Lila ua ka bërë të qartë qytetarëve të Gjakovës se idetë për korporata të mëdha në ...

Dëshmitare në Gjykimin për Tentim-Vrasjen e Saj

Për porositje të vrasjes së Kusari-Lilës dhe një personi të quajtur Prenk Radi, nga Prokuroria Speciale akuzohet Mikel Qupi.

Gjakova Ofron Tetëqind Vende Pune

Mundësinë e punësimit të këtyre personave e bëri të ditur Izedin Bytyqi, sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së Punës dhe  Mirëqenies Sociale.

Sot Mbahet Seancë për Tentim-Vrasjen e Mimoza Kusarit

I dyshuari për tentim- vrasje të kryetares së Gjakovës, Mimoza Kusari- Lila do të dalë sot sërish para trupit gjykues në shqyrtimin e dytë në Gjykatën ...

Asfalti i Harruar për Lagjen e Skivjanit

Asfalti i Harruar për Lagjen e Skivjanit

Tre vjet më parë në këtë lagje në kohën e qeverisjes së Pal Lekajt kishin filluar punimet për të mos përfunduar deri në ditët e ...

Të Panjohura Arsyet e Vrasjes në Tentativë të Kusari-Lilës

Qupi nga Prokuroria Speciale akuzohet për vrasje të rëndë të lidhur me veprën bashkim kriminal të mbetur në tentativë dhe për armëmbajtje pa leje.