Postet nga: mimoza kusari- lila

Kusari-Lila Refuzon të Flasë për Behgjet Pacollin

Mimoza Kusari-Lila, dikur figurë e rëndësishme e Aleancës Kosova e Re nuk pranon të flasë për kryetarin e kësaj partie, Behgjet Pacolli.

A i ka Shfrytëzuar Mimoza Kusari Benefitet e Kryetares Edhe pas Dorëheqjes?

Menjëherë pas zgjedhjes si deputete në Kuvendin e Kosovës më 11 qershor, Mimoza Kusari-Lila u dorëhoq nga pozita e Kryetares së Komunës së Gjakovës.

Çaushi dhe Gjini ia Rikujtojnë Premtimet Kusari-Lilës

Një polemikë e ashpër dy me një u zhvillua në mes tre kandidatëve për Komunën e Gjakovës në Debat Pernime.

Lila- Gjinit: Nuk po Din me i Lexu Letrat

Kryetarja aktuale e Gjakovës dhe kandidatja e Alternativës për këtë komunë, Mimoza Kusari-Lila i reagoi ashpër kundërkandidatit të saj Ardian Gjini në deklaratat e ...

Dënimi i Dytë nga PZAP-i i Mimoza Kusari-Lilës

Përfshirja e fëmjëve në videot e fushatës zgjedhore i shkaktoi dy gjobitje kandidates së Alternativës për kryetare të Gjakovës- Mimoza Kusari-Lilës.

Mimoza Kusari-Lila Dënohet 3500 Euro për Spotin me Fëmijë

Ankesa e BIRN dhe Internews Kosova në panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa është pranuar si e bazuar ndaj subjektit politik Alternativa.

Mimoza Kusari Premton Vazhdim të Mbështetjes për Bizneset

Kandidatja e Alternativës për kryetare të Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, ka vizituar disa biznese të cilat janë përkrahur me grante nga Komuna të cilën ajo e ...

Alternativa Shpalos Programin për Ndihmë Grave Fermere

Drejtuesit e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila dhe Ilir Deda, kanë vizituar punimet në shkollën e re të Korenicës së Gjakovës.